ukoncenie pracovneho pomeru

Dátum pridania: 31.08.2012 ~

Mario Izakovic
31.08.2012 22:36

chcem ukoncit pracovny pomer bez naroku zamestnavatela na vypovednu lehotu.zamestnavatel porusil vo viacerich bodoch pracovnu zmluvu. je to mozne a podla akeho paragrafu? v zakoniku prace sa to neuvadza. dakujem velmi pekne. s pozdravom izakovic mario.

spedo78
05.09.2012 05:48

Ahoj Jozef dakujem za reakciu. Odpracovane mam 18 mes. A k tomu co porusil zamestnavatel. Tak ako prve este stale som nedostal druhu cast vyplaty (diety) za jul ktora mala byt do 25.aug. na ucte. Pribuda mi stale viac a viac uloh ale ziadne financne ohodnotenie naviac. No a to posledne, ze belgicky nadriademy sa nevie kontrolovat vo vyjadrovani nonstop nam nadava uraza nas pred ostatnymi kolegami, co mi do posial nevadilo ale ked uz ani peniaze nemam tak by to mohol byt jeden z dovodou ktore by som mohol tiez pouzit vo vypovedi.

Reagovať|Nevhodný príspevok

Michal Strečok
06.09.2012 11:22

Odchod "hneď" a nechať sa ukončiť pre porušenie pracovnej disciplíny by som si veľmi dobre rozmyslel. To je krok, ktorý sa ti môže v budúcnosti vrátiť ako bumerang. Hlavne, keď si budeš chcieť nájsť nové miesto.
Daj výpoveď, ako už Jozef písal, dostaneš mesačnú výpovednú lehotu. Ešte existuje 1 možnosť - dohoda o ukonční pracovného pomeru. Ak sa dohodnete, môže to byť okamžite.

Zara
09.09.2012 20:54

Dobry den,
zakonnik umoznuje ukoncit pracovny pomer okamzite aj zo strany zamestnanca, v presne to opisuje § 69. Podla toho co pisete, by to mohlo byt podla pismena b. Ostatne dva dovody na ukoncenie PP bez vypovednej lehoty zrejme nebudu.Ale v kazdom pripade by som odporucila kontaktovat pravnika.
Pekny den
Zuzana Sulek